@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

60 lecie KGW Nowy Kościół

   W ubiegłą sobotę odbyła się uroczystość 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Kościele. Na zaproszenie Pań z Koła przybyły:   KGW Biegoszów, KGW Dobków, KGW Lubiechowa, KGW Podgórki, KGW Rzeszówek, KGW Rząśnik, KGW Sędziszowa, KGW Sokołowiec, KGW Stara Kraśnica, KGW ,,Świerzawianki” i gościnnie KGW Jastrzębnik.

   Uroczystego podsumowania działalności Koła dokonała dyrektor CKSiT Halina Zychowicz-Michoń, która w imieniu jubilatek powitała gości zaproszonych,  m.in.:

  • Przedstawicieli Samorządu Gminy: Skarbnik Andrzej Chodyra, Przewodnicząca Rady Urszula Zajda z Radnymi
  • Przedstawicieli Samorządu Powiatu: Starosta Wiesław Świerczyński, Wiceprzewodniczący Rady Ryszard Raszkiewicz, radny i sołtys wsi Zbigniew Zięba
  • Dyrektor SP w Nowym Kościele Iwona Hanebach
  • Czesława Konopka z Proboszczowa- sponsor wielu uroczystości w Naszej gminie.

       Po części oficjalnej wszystkie delegacje złożyły życzenia, kwiaty i upominki Paniom z KGW Nowy Kościół w składzie:  Helena Bielka- przewodnicząca, Jadwiga Ozga- wiceprzewodnicząca, Teresa Woźniak- członek zarządu oraz członkinie: Teresa Grzeszczyk, Antonina Zięba, Grażyna Bożek, Irena Kocimska, Anna Halko i Helena Kuryś i emerytowane członkinie: Halina Drążkiewicz, Henryka Dominiak, Helena Firek i Helena Topolska.

    Ten piękny jubileusz zbiegł się z pożegnaniem Haliny Zychowicz-Michoń- dyrektora CKSiT, która zakończyła pracę zawodową przechodząc na emeryturę.

    Pożegnała się wspaniałym tortem, który dedykowała wszystkim kołom gospodyń wiejskich i gościom zaproszonym.

  Były piękne słowa podziękowania, kwiaty, upominki, za które wieloletnia dyrektor i jubilatki serdecznie dziękowały.

  Uroczystość upłynęła we wspaniałej atmosferze, tańcach przy muzyce DJ Jacka z Mirska.

,,Serdecznie wszystkim dziękuję za współpracę i piękne lata wspólnych zmagań przy organizacji tak wielu zadań kulturalno-społecznych w Naszej gminie jak i w Naszym regionie.

Wyrazy serdeczności składam kadrze Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie”.

Halina Zychowicz-Michoń

Dodano: 2019-10-03 11:54:35

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat