@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73
3 lipca

W sobotę 21 marca po raz szósty spotkali się miłośnicy wspaniałej zabawy w urokliwym miejscu u stóp Wielisławki. W weekend po pierwszym dniu lata tradycyjnie odbywają się Wianki pod Wielisławką.
23 czerwca

VI Wianki pod Wielisławką

Grupa mieszkańców Świerzawy podjęła inicjatywę umieszczenia na jednym ze skwerów (na ul. Jeleniogórskiej) uszkodzonego w przeszłości pomnika Bolka II z początków XX wieku. Obecnie pomnik znajduje się na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej "Wielisławka" w Sędziszowej...
 
Pomnik jest uszkodzony, brakuje mu głowy oraz rąk. Inicjatorzy planują przywrócenie mu dawnej świetności. Konsekwencją umieszczenia pomnika będzie nadanie skwerowi imienia Bolka II.

Obecnie poszukiwane jest jakiekolwiek zdjęcie archiwalne pomnika, które mogłoby stanowić wzór dla odtwarzanej postaci!
20 czerwca

Pomnika Bolka II

Kilkaset turystów, kilkadziesiąt drużyn i kilkanaście tras. W piatek 30 maja zakończył się Jubileuszowy 40 Rajd Wielisławka 2008, organizowany przez świerzawskie gimnazjum. Na trasy po Pogórzu Kaczawskim i Rudawach Janowickich ruszyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu złotoryjskiego. Również niepełnosporawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Świerzawy pokonywali niełatwe ścieżki kończące się pod Wielisławką...

Najlepsi turyści otrzymali nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wręczone przez Buurmistrza Miasta i Gminy Józefa Kołcza. Nowa wiata usytuowana przy Organach Wielisławskich sprawdziła się chroniąc dzieci przed upalnym słońcem.
Można tylko żałować, że jubileuszowy rajd nie stał się okazją do spotkania się byłych i obecnych organizatorów rajdów, którzy przez 40 lat aktywnie propagowali rozwój turystyki regionalnej.
16 maja

"ZłOTY KARABINEK" w Wojcieszowie

Speleoklub Bobry Żagań serdecznie zaprasza wszystkich na XIV Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych, które odbędą się 23-24 maja, w Wojcieszowie w Górach Kaczawskich ( to rejon występowania jaskiń i tu Bobry mają swoją bazę badawczą). Mistrzostwa połączone będą z otwartym festynem alpinistycznym.
30 kwietnia

Zbigniew Zięba, sołtys Nowego Kościoła reprezentował Dolnośląską Izbę Rolniczą w ogólnopolskim konkursie na Chłopa Roku 2008. Organizacją wyjazdu zajął się Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie oraz ZUT Grodziec. Stoisko przygotowane przez Referat Promocji UMiG, KGW z Nowego Kościoła, zespół SAMI SWOI z Wojcieszyna, świerzawskich rękodzielników oraz ZUT Zamek Grodziec przyciągnęło kilka tysięcy uczestników imprezy...

Wśród gości byli m. in. Minister Rolnictwa - Marek Sawicki, przewodniczący Samoobrony RP Andrzej Lepper, Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, delegacje innych regionów.
Było to jedyne stoisko regionalne przygotowane kompleksowo. Odwiedzający mogli kupić domowe wypieki, wyroby ceramiczne i figurki z wosku. Dla zainteresowanych przygotowane były pakiety promocyjne. Nawiązane kontakty owocować będą wzajemnymi odwiedzinami podczas imprez. Opiekunowie delegacji (J. Sudoł i Z. Mosoń) zostali przywitani imiennie przez prowadzących imprezę. O Świerzawie, zamku Grodziec i powiecie złotoryjskim usłyszało kilkanaście tysięcy osób.

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat