@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73
30 kwietnia

Promocja w Małopolsce

W minioną sobotę odbył się w Sokołowcu turniej sportowy w ramach realizacji projektu transgranicznego INTERREG IIIA Polska - Saksonia. Na zaproszenie organizatorów przybyło ponad stu zawodników z kilku gmin polskich i niemieckich. Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach...

Najsilniejszą reprezentację przygotowała nasza gmina zdobywając tym samym główny puchar. W poszczególnych dyscyplinach zwyciężali zawodnicy z Chocza, Obercunnersdorf, Wiązowa, Świerzawy, Wojcieszowa i Sokołowca.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz okolicznościowe nagrody, puchary i statuetki.

Serdeczne podziekowania dla Romana Wodzyńskiego i Mateusza Wodzyńskiego z LZS SOKÓŁ, paniom ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu (z panią dyrektor Wioletą Płoszczycą), sołtysa Romana Żukrowskiego oraz Agnieszki Kunc z Wydziału Promocji UMiG w Świerzawie za organizację tej wspaniałej imprezy.
1 kwietnia

I Europejskie Spotkanie z Tradycją pod Wielisławką w Sędziszowej

W sobotę odbyło się "I Europejskie Spotkanie z Tradycją pod Wielisławką w Sędziszowej". Na imprezę przybyło kilkadziesiąt osób, które wspólnie pożegnały zimę i przywitały wiosnę.

 Uczestnicy przyniesli ze sobą kilkanaście marzann, które zostały nagrodzone, a potem spalone. Wszyscy przybyli na imprezę mogli sporóbować darmowej grochówki, a także upiec kiełbaski przy ognisku.

19 marca

Prace pod Wielisławką...

Trwają prace na terenie rekreacyjnym przy Wielisławce w Sędziszowej. W najbliższym czasie stanie tam wiata turystyczna, grill oraz nowe stoły i ławy biesiadne...

Inwestycja realizowana jest w ramach mikroprojektu pn. "I Europejskie spotkanie z tradycją pod Wielisławką w Sędziszowej" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie)  oraz ze środków budżetu państwa.

26 lutego

Ścieżka edukacyjna w Parku Piastów

(ŚWIERZAWA) Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Świerzawa NOWATOR w ramach realizowanego projektu "Rewitalizacja Parku Piastów w Świerzawie" finansowanego z dotacji przyznanej przez Ministerstwo Pracy Płacy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na rok 2007 zakończyło kolejny etap zadania (działanie nr 2), oznakowanie tablicami ścieżki edukacyjnej historyczno - przyrodniczej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do zapoznania się z otwartą ścieżką w parku...

28 września

Goście z Dniepropietrowska

(ŚWIERZAWA) Wczoraj, na terenie naszej gminy przebywali goście z największej prywatnej uczelni na Ukrainie - Uniwersytetu Ekonomiki i Prawa. Rektor Borys Chołod (były wicepremier i Minister Edukacji Ukrainy), Anatolij Zadoya - dyrektor Instytutu Ekonomii Międzynarodowej oraz Irina Sizonienko - pracownik naukowy Uniwersytetu zwiedzili kościół św. Jana i św. Katarzyny oraz uczestniczyli w spotkaniu okolicznościowym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy...

Wizyta gości jest kontynuacją stałej współpracy naszej gminy z ukraińską uczelnią. Corocznie w świerzawskim samorządzie zdobywają wiedzę studenci Uniwersytetu.
Współpraca zapoczątkowana pięć lat temu przez Burmistrza Józefa Kołcza jest wyjątkowa w skali naszego województwa. Naukowcy na terenie Dolnego Śląska przebywają na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Starosty Złotoryjskiego i Burmistrza Miasta i Gminy.

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat