@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73
3 września

Najładniejsza zagroda i sołectwo 2008

Rozstrzygnięto konkurs "Na najładniejszą zagrodę i sołectwo oraz najbardziej zadbany budynek miejski w gminie Świerzawa" w 2008 r. W tegorocznej edycji do uczestnictwa w konkursie zgłoszono: 2 sołectwa, 6 zagród (posesji) i 1 budynek miejski

Podczas gminnych dożynek wręczono nagrody i wyróżnienia:
 • w kategorii SOŁECTWA – sołectwu Nowy Kościół
 • w kategorii ZAGRODA
  - I miejsce - Anna i Jan MADEJ Dobków 76
  - II miejsce - Ryszard Rapier Rząśnik 80
  - III miejsce exequo - Agnieszka Romańska-Kacprzyk Lubiechowa ul.Długa 59
  - Kazimierz Jaros Nowy Kościół ul. Fabryczna 9
 • w kategorii BUDYNEK MIEJSKI – Wspólnota Mieszkaniowa
  "ul. Jeleniogórska 60"
  2 września

  Gminne Dożynki w Biegoszowie

  W niedzielę 31 sierpnia w Biegoszowie odbyły się Gminne Dożynki połączone z uroczystym otwarciem kompleksu sportowo-rekreacyjnego i świetlicy wiejskiej. Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Proboszcz Hieronim Hiczkiewicz, a wstęgę przecięli Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz, Radna Sejmiku Dolnośląskiego Jadwiga Szeląg oraz przedsiębiorca Antoni Chamski.

  Wśród przybyłych gości znalazł się m.in. Starosta Złotoryjski Ryszard Raszkiewicz, wicestarosta Józef Sudoł, Burmistrz partnerskiej gminy Obercunnersdorf Heinrich Huschebeck, pani Wójt Gminy Złotoryja Maria Leśna, Wójt Gminy Męcinka Zbigniew Przychodzeń, Komendat Powiatowy Policji Henryk Stefanko oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Roman Mokrzycki.

  Otwarcia dożynek dokonali: starosta dożynek Leszek Bielecki i starościna Zuzanna Węglarz.

  Wszyscy przybyli na uroczystość mogli podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, a także wysłuchać występów ludowego zespołu "Bolkowianie" i KGW z Podgórek i Dobkowa. Uroczystość uświetnił występ zespołu tańca dawnego ARS SALTAND.

  W trakcie dożynek odbyły się różnego rodzaju konkursy dla dzieci i dorosłych, m.in. przepychanie snopa słomy i młócenie cepem.

  Wieczorem wystąpił zespół E.L.A., z którym zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

  W przyszłą niedzielę - 7 września w Jerzmanicach Zdroju odbędą się Dożynki Powiatowe, na których naszą gminę reprezentować będzie KGW Nowy Kościół, które wygrało konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz zespół "Dobkowianki"
  14 lipca

  Fotoreportaż z V Zlotu Kobiet Czarujących

  W sobotę 12 lipca odbyła się piąta już edycja jednej z ciekawszych imprez naszej gminy, tj. Zlotu Kobiet czarujących w Lubiechowej. W ramach jubileuszowej imprezy zorganizowano bieg na trasie Świerzawa - Lubiechowa, ale także tradycyjne juz konkurencje i konkursy. Najwazniejszym były oczywiście wybory Miss Czarownic, w którym udział wzięło kilkanaście fantastycznie przebranych pań i dziewczynek. Nie zabrakło Mistrzostw Polski w Rzucie Miotłą i Konkursu Siłaczy. Wśród przybyłych na to niezwykłe wydarzenie gości był m.in. Starosta Złotoryjski Ryszard Raszkiewicz, Wicestarosta Józef Sudoł, Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz, a także przedstawiciele partenrskich stowarzyszeń z Niemiec Landfrauenkresiverein oraz Frauen-Euro-Zentrum z Zittau oraz z partnerskiej gminy Chocz.
  3 lipca

  W sobotę 21 marca po raz szósty spotkali się miłośnicy wspaniałej zabawy w urokliwym miejscu u stóp Wielisławki. W weekend po pierwszym dniu lata tradycyjnie odbywają się Wianki pod Wielisławką.
  23 czerwca

  VI Wianki pod Wielisławką

  Grupa mieszkańców Świerzawy podjęła inicjatywę umieszczenia na jednym ze skwerów (na ul. Jeleniogórskiej) uszkodzonego w przeszłości pomnika Bolka II z początków XX wieku. Obecnie pomnik znajduje się na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej "Wielisławka" w Sędziszowej...
   
  Pomnik jest uszkodzony, brakuje mu głowy oraz rąk. Inicjatorzy planują przywrócenie mu dawnej świetności. Konsekwencją umieszczenia pomnika będzie nadanie skwerowi imienia Bolka II.

  Obecnie poszukiwane jest jakiekolwiek zdjęcie archiwalne pomnika, które mogłoby stanowić wzór dla odtwarzanej postaci!

  Reklamy sponsorowane

  Dowiedz się więcej na ten temat