@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73
16 maja

"ZłOTY KARABINEK" w Wojcieszowie

Speleoklub Bobry Żagań serdecznie zaprasza wszystkich na XIV Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych, które odbędą się 23-24 maja, w Wojcieszowie w Górach Kaczawskich ( to rejon występowania jaskiń i tu Bobry mają swoją bazę badawczą). Mistrzostwa połączone będą z otwartym festynem alpinistycznym.
30 kwietnia

Zbigniew Zięba, sołtys Nowego Kościoła reprezentował Dolnośląską Izbę Rolniczą w ogólnopolskim konkursie na Chłopa Roku 2008. Organizacją wyjazdu zajął się Urząd Miasta i Gminy w Świerzawie oraz ZUT Grodziec. Stoisko przygotowane przez Referat Promocji UMiG, KGW z Nowego Kościoła, zespół SAMI SWOI z Wojcieszyna, świerzawskich rękodzielników oraz ZUT Zamek Grodziec przyciągnęło kilka tysięcy uczestników imprezy...

Wśród gości byli m. in. Minister Rolnictwa - Marek Sawicki, przewodniczący Samoobrony RP Andrzej Lepper, Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, delegacje innych regionów.
Było to jedyne stoisko regionalne przygotowane kompleksowo. Odwiedzający mogli kupić domowe wypieki, wyroby ceramiczne i figurki z wosku. Dla zainteresowanych przygotowane były pakiety promocyjne. Nawiązane kontakty owocować będą wzajemnymi odwiedzinami podczas imprez. Opiekunowie delegacji (J. Sudoł i Z. Mosoń) zostali przywitani imiennie przez prowadzących imprezę. O Świerzawie, zamku Grodziec i powiecie złotoryjskim usłyszało kilkanaście tysięcy osób.

30 kwietnia

Promocja w Małopolsce

W minioną sobotę odbył się w Sokołowcu turniej sportowy w ramach realizacji projektu transgranicznego INTERREG IIIA Polska - Saksonia. Na zaproszenie organizatorów przybyło ponad stu zawodników z kilku gmin polskich i niemieckich. Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach...

Najsilniejszą reprezentację przygotowała nasza gmina zdobywając tym samym główny puchar. W poszczególnych dyscyplinach zwyciężali zawodnicy z Chocza, Obercunnersdorf, Wiązowa, Świerzawy, Wojcieszowa i Sokołowca.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz okolicznościowe nagrody, puchary i statuetki.

Serdeczne podziekowania dla Romana Wodzyńskiego i Mateusza Wodzyńskiego z LZS SOKÓŁ, paniom ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu (z panią dyrektor Wioletą Płoszczycą), sołtysa Romana Żukrowskiego oraz Agnieszki Kunc z Wydziału Promocji UMiG w Świerzawie za organizację tej wspaniałej imprezy.
1 kwietnia

I Europejskie Spotkanie z Tradycją pod Wielisławką w Sędziszowej

W sobotę odbyło się "I Europejskie Spotkanie z Tradycją pod Wielisławką w Sędziszowej". Na imprezę przybyło kilkadziesiąt osób, które wspólnie pożegnały zimę i przywitały wiosnę.

 Uczestnicy przyniesli ze sobą kilkanaście marzann, które zostały nagrodzone, a potem spalone. Wszyscy przybyli na imprezę mogli sporóbować darmowej grochówki, a także upiec kiełbaski przy ognisku.

19 marca

Prace pod Wielisławką...

Trwają prace na terenie rekreacyjnym przy Wielisławce w Sędziszowej. W najbliższym czasie stanie tam wiata turystyczna, grill oraz nowe stoły i ławy biesiadne...

Inwestycja realizowana jest w ramach mikroprojektu pn. "I Europejskie spotkanie z tradycją pod Wielisławką w Sędziszowej" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie)  oraz ze środków budżetu państwa.

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat