@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Ceramiczny zawrót głowy w naszej nowej pracowni!

6 i 7 listopada 2019r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie odbyły się pierwsze zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych, które poprowadził  pan Łukasz Telatyński- lokalny twórca, który od lat zajmuje się ceramiką artystyczną. 

Na pierwszym spotkaniu zarówno dzieci jak i dorośli mieli za zadanie wykonać gliniany przedmiot. Wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Powstały piękne kubki, kwiaty, motyle, a nawet nasz wspaniały, miniaturowy kościół św. św. Jana i Katarzyny. Na kolejnych zajęciach prace uczestników warsztatów zostały wypalone, a później ozdobione przez autorów. W okresie przedświątecznym uczestnicy warsztatów tworzą piękne aniołki oraz ozdoby choinkowe.

Warsztaty ceramiczne pozwalają nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również wpływają na rozwój wyobraźni i twórcze myślenie. Modelowanie z gliny usprawnia mięśnie dłoni i palców , co wpływa na rozwój zdolności manualnych.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godz. 16:30 i 17:30  dla dzieci i w każdy czwartek   o godz. 16:30  dla dorosłych. Nasza pracownia powstała dzięki dofinansowaniu projektu w ramach konkursu "WzMOCnij swoje otoczenie" zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

 

 

Dodano: 2019-12-18 11:48:39

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat