@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Ferie z Centrum Kultury

Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży w całej gminie.

Odbywające się codziennie zajęcia w takich jednostkach jak: Świerzawa, Dobków, Lubiechowa, Nowy Kościół, Podgórki, Sokołowiec, Stara Kraśnica oraz Sędziszowa i Rzeszówek (dowóz do Świerzawy) zgromadziły przez okres 2 tygodni ponad 1300 uczestników.

W programie były warsztaty edukacyjne, mydlarskie, pikniki ekologiczne, wycieczki, zajęcia taneczne i ruchowe, zabawy z teatrem - wykonywanie pacynek i scenografii oraz przygotowanie przedstawienia. Była wizyta dziennikarza radiowego z możliwością wypowiedzi dzieci w radio (nagranie z wiadomościami o feriach w Centrum Kultury miało miejsce 26 stycznia w raportach regionalnych). Odwiedziły nas 2 teatry dla dzieci, Art-Re z Krakowa w przedstawieniu „Królowa Śniegu" oraz teatr „A Ku Ku" z Legnicy w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Niewiarygodne przygody dwóch chochlików". Grupa dzieci nagrała krótką niemą sztukę na podstawie „Kopciuszka", gdzie mogły się wykazać świetnymi kreacjami autorskimi

Na zakończenie ferii we wszystkich jednostkach odbyły się bale karnawałowe z nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników tegorocznych ferii.

Organizator dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania oraz przeprowadzenia 2-tygodniowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a są to:

- Muzyczne Radio Jelenia Góra - prowadzący spotkanie p. Jacek Rogulski

- Piekarnia Wieczorek w Sokołowcu za pyszny codzienny poczęstunek

- Przewozy FAM Wdowczyk

- Licealistkom - wolontariuszkom Zuzannie Dubiel i Karolinie Wojciechowskiej

Dziękuję wszystkim pracownikom za ogromne zaangażowanie i zagwarantowanie bezpieczeństwa podopiecznym w czasie ferii zimowych 2015.

 

Dyrektor CKSiT

Halina Zychowicz - Michoń

Dodano: 2015-02-02 00:00:00

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat