@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Ferie zimowe 2014 z Centrum Kultury

Ferie zimowe upłynęły w iście wiosennej aurze , mimo tego brak śniegu nie pozwolił nudzić się większości dzieci i młodzieży. W całej gminie dostosowano i zorganizowano tak godziny otwarcia jednostek, aby jak największa grupa mogła skorzystać z bardzo urozmaiconych zajęć

Rozpoczęliśmy od spotkania ze strażakami i pokazem multimedialnym „Bezpiecznie baw się i odpoczywaj". W trakcie ferii zorganizowano wycieczki, warsztaty, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi i poznawanie kultur świata (herbaciane  warsztaty z pokazem i degustacją herbat z całego świata oraz poznanie kultury Rosji z nauką tańca „kazaczok", ze strojami i potrawami narodowymi).

Przyjechał Teatr ART.-RE z Krakowa z przedstawieniem pt. „Smok Wawelski". Były wycieczki na basen, do agroturystyki z dokarmianiem zwierząt, ogniska z pieczeniem kiełbasek, projekcie filmowe na dużym ekranie, wyjazdy integracyjne do poszczególnych jednostek kultury, bale karnawałowe i przebierańców, rozgrywki tenisa stołowego i piłkarzyków, zajęcia w pracowni ORANGE, konkursy plastyczne i gastronomiczne (robienie kanapek, lepienie pierogów, pieczenie faworków, róż karnawałowych, ciasteczek i pączków, sałatki owocowe i wiele innych potraw.)

Ogólnie w gminie Świerzawa podczas ferii odwiedziło nasze jednostki w: Świerzawie, Dobkowie, Nowym Kościele, Lubiechowej, Sokołowcu, Podgórkach, Sędziszowej, Rzeszówku i Biegoszowie ponad 1270 osób od poniedziałku do soboty przez 2 tygodnie.

Do akcji ferii włączyły się biblioteki publiczne w : Świerzawie, Lubiechowej i Nowym Kościele.

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ferii 2014, a wśród nich są:

- Halina i Arkadiusz Leszczyna - Ranczo „Okole" w Lubiechowej

- Państwo Anna i Robert Maciąg

- Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzawie

- Warsztat Terapii Zajęciowej w Świerzawie

- Zakład Aktywności Zawodowej w Świerzawie

- Państwo Małgorzata i Łukasz Kasakowie

- KGW w Sokołowcu i Starej Kraśnicy

- Sołtys wsi Sędziszowa Jadwiga Grzybczyk

                                                                                                  Dziękujemy !

                                                                                              Dyrektor CKSiT w Świerzawie

Halina Zychowicz-Michoń

Dodano: 2014-03-03 00:00:00

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat