@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Ferie zimowe 2018 już za nami …

Ferie z Centrum Kultury dla dzieci i młodzieży z gminy Świerzawa to wiele ciekawych zajęć oraz wyjazdów w ciekawe miejsca.

W pierwszym tygodniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Karpacza, a tam zwiedziliśmy Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego oraz Muzeum Konsoli. Zachwytom nie było końca, dzieci doskonale się bawiły przy zmechanizowanych budowlach z klocków lego. Uzupełnieniem pełnego szczęścia była wizyta w McDonald’s. Odbyła się również wycieczka krajoznawcza nad staw Kamieńczyk, gdzie uczestnicy obejrzeli żeremie bobrów. Po wizycie był quiz i konkurs plastyczny o tematyce życia tych największych gryzoni.

W drugim tygodniu odwiedziliśmy Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze. Przepiękny XIX – wieczny budynek usytuowany w Cieplickim Parku Zdrojowym i kunszt artystyczny aktorów na scenie bardzo zapadły w sercach dzieci. Przedstawienie o „Przygodach Koziołka Matołka” połączone ze specjalnymi warsztatami tylko dla naszej grupy bardzo zadowoliły naszych uczestników ferii zimowych. Gościliśmy również aktorów sceny teatru z Krakowa w bajce „O przygodach misia podróżnika”, na którą również przybyły świerzawskie przedszkolaki.

Ferie zimowe zorganizowane były w naszych jednostkach w: Świerzawie, Biegoszowie, Dobkowie, Lubiechowej, Nowym Kościele, Podgórkach, Rząśniku, Sokołowcu i Starej Kraśnicy (z pozostałych miejscowości rodzice dowozili dzieci do Świerzawy. W całej gminie codziennie odwiedziło od 100 do 120 dzieci i młodzieży szkolnej.

Dzięki środkom przekazanym przez Miejsko – Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świerzawie mogliśmy zrealizować bogaty program ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z gminy Świerzawa. Korzystaliśmy również ze środków sołeckich z poszczególnych wsi gminy.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi ZSP w Świerzawie za udostępnienie hali sportowej i pomieszczeń w budynku szkoły.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania z naszych jednostek kultury w gminie Świerzawa.

 

Organizator: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie

 

źródło: Centrum Kultury w Świerzawie

Dodano: 2018-02-06 11:13:16

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat