@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Gminny Dzień Kobiet w Świerzawie 2019

                W minioną sobotę panie z terenu gminy Świerzawa w licznym gronie przybyły na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Impreza pt. „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury i miała charakter rozrywkowy. Nie zabrakło dobrego humoru oraz świetnie bawiących się uczestniczek i nielicznych uczestników podczas konkursów, prezentacji i przedstawień.

                W uroczystości wzięli udział: Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Urszula Zajda z paniami radnymi pani Elżbieta Chlebosz, pani Beata Stępień pani Agnieszka Krupienia - Jaros, pani Teresa Róg, i paniami sołtysami, Burmistrz Miasta i Gminy pan Paweł Kisowski, Starosta złotoryjski pan Wiesław Świerczyński, Skarbnik Gminy pan Andrzej Chodyra oraz przedstawiciele samorządu gminnego pan Jakub Jagiełło i  Janusz Michoń oraz powiatowego pan Lech Olszanicki i Zbigniew Zięba.

                Były przedstawicielki organizacji i stowarzyszeń z: Biegoszowa i Gozdna, Dobkowa, Lubiechowej, Nowego Kościoła, Podgórek, Rząśnika, Sędziszowej, Sokołowca i Starej Kraśnicy, pań z sektora prywatnego.

                Wszystkie panie otrzymały piękne kwiaty ufundowane przez panów: Pawła Kisowskiego, Andrzeja Chodyrę i Ireneusza Maciejczyka.

                Starosta złotoryjski Wiesław Świerczyński złożył bukiet kwiatów z życzeniami na ręce gospodyni uroczystości Haliny Zychowicz-Michoń, nie zabrakło powinszowań od Burmistrza Pawła Kisowskiego.

                Podczas spotkania organizator przygotował wiele ciekawych konkursów, prezentacji i przedstawienie. Podczas wyboru „discopolowej lwicy parkietu” panie z KGW Biegoszów zaprezentowały inscenizację „Mydełka fa” przy owacji na Sali. Publiczność i męskie JURY wybrało królową parkietu Agatę Wodzyńską z Sokołowca.

                Wielki entuzjazm wzbudziło przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek, babcia szalona i wilk dobrotliwy” w wykonaniu Klubu Seniora działającego przy Centrum Kultury. Panie emerytki pokazały wielki dystans do siebie charakteryzując się w odgrywane role.

                Nie mniej emocji było podczas konkursu wokalnego „Witaminowy song”, w którym wystąpił m.in. ks. proboszcz Janusz Kozyra, który wykonał brawurowo przebój „Przez twe oczy zielone”. Cała sala wtórowała przy wykonaniu tego utworu. Trudnością dla wszystkich wykonawców było wypicie soku z cytryny tuż przed wykonaniem piosenek.

                Najlepszym kucharzem prezentacji kulinarnej „Przez żołądek do serca kobiety” został pan Kamil Krupiński.

                Wielkie zainteresowanie wzbudziła konkurencja „Facet uszyty na miarę”, niekwestionowanym zwycięzcą został pan Wiesław Świerczyński, a jego kreatorką mody była pani Hanna Teper.

                Był popisowy taniec w wykonaniu pani Anny Szymańskiej we wtórze roztańczonych panów.

                Wszyscy bawili się doskonale z zapowiedzią udziału w przyszłorocznym święcie.

                Pan Zbigniew Zięba ufundował szampany. Fundatorom kwiatów i nagród serdecznie dziękujemy.

                Organizator Centrum Kultury, Sportu i Turystyki dziękuje i zaprasza do naszych obiektów w gminie Świerzawa.

 

Dziękujemy

Halina Zychowicz-Michoń

Dyrektor CKSiT w Świerzawie

Dodano: 2019-03-13 09:45:25

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat