@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

„Kawałek chleba nie spadnie z nieba, pracować trzeba”

XXI Święto Chleba w Nowym Kościele zakończyło uroczystości związane ze wspólnym organizowaniem z Radami Sołeckimi i Kołami Gospodyń Wiejskich okolicznościowych imprez w gminie Świerzawa. Części liturgicznej poświęcenia chleba dokonał proboszcz parafii Nowy Kościół ks. Hieronim Hiczkiewicz.

Gospodarze uroczystości zapewnili uczestnikom wspaniałą atmosferę i wiele atrakcji na scenie. Uroczystość otworzyli: Pan Józef Kołcz – Burmistrz MiG Świerzawa, Pan Ryszard Raszkiewicz – Starosta Złotoryjski, Pan Zbigniew Zięba - Sołtys wsi Nowy Kościół, Pani Helena Bielka – przewodnicząca KGW oraz Pani Halina Zychowicz – Michoń – Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie.

Do konkursu na tradycyjne wypieki chlebowe przystąpiło 7 drużyn: KGW Dobków, KGW Lubiechowa, KGW Nowy Kościół, KGW Podgórki, KGW Sędziszowa, KGW Sokołowiec i zespół „Lipowianie” z Lipy. Powołane Jury w składzie: Pani Grażyna Raszkiewicz, Pani Janina Kołcz oraz Pani Iwona Hanebach przyznało jednogłośnie ex eugo I miejsce wszystkim ekipom konkursowym. Statuetkę „Najlepszego Piekarczyka” otrzymało KGW Nowy Kościół za chleb dyniowy.

Wśród produktów znajdujących się na stołach wystawienniczych były: chleby z kaszą gryczaną, dyniowe, z orzechami, z boczkiem, wieloziarniste, z otrębami, pszenno – żytnie, cebulowe, żytnie, podpłomyki, na chrzanie, na kapuście i wiele wiele innych wspaniałych wypieków.

W części artystycznej wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele oraz gościnnie zespoły folklorystyczne: „Wojcieszowianki”, „Lipowianie” oraz „Kukułeczki” z Pogwizdowa. Zespoły doskonale wpisały się w atmosferę Święta Chleba, co przyczyniło się do wspólnego tańca na parkiecie. Artyści byli zachwyceni gościnnością i przemiłą atmosferą panującą w sali WDK w Nowym Kościele.

Podczas uroczystości Burmistrz Józef Kołcz wręczył na ręce przewodniczącej KGW Dobków bukiet kwiatów dla najstarszej członkini koła w gminie Świerzawa Pani Janinie Świderskiej.

Uroczystości zakończyła zabawa taneczna przy zespole HAWARD i DJ KATE ze Złotoryi.

 

Organizatorzy: Rada Sołecka z sołtysem Zbigniewem Ziębą, Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Heleną Bielką, dyrektor Halina Zychowicz – Michoń z kadrą Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu XXI Święta Chleba w Nowym Kościele. Serdeczne podziękowania sponsorom:
- Panom Stanisławowi Boruckiemu i Stanisławowi Kudukowi z Warty Bolesławieckiej,

- Dolnośląskiej Izbie Rolniczej – Delegatura w Legnicy

- Państwu Czesławie i Lesławowi Konopkom z Proboszczowa

- Specjalne podziękowania dla Pana Zbigniewa Zięby za wielką pomoc i sponsoring

 

Partnerami uroczystości byli:

- Szkoła podstawowa w Nowym Kościele

- Zarząd Lokali Gminnych w Świerzawie

 

Dziękuję

Dyrektor CKSiT w Świerzawie

Halina Zychowicz – Michoń

 

źródło: CKSiT w Świerzawie

Dodano: 2018-10-17 08:32:19

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat