@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Kurs rysunku i malarstwa II

W ramach projektu został zorganizowany prawie ośmiomiesięczny kurs rysunku i malarstwa. Zajęcia odbywały się w każdą środę i trwały trzy godziny.

Uczestnicy brali udział w zajęciach praktycznych, gdzie pracowali w różnych technikach, co pozwoliło im udoskonalić umiejętności plastyczne. Zrodziło się wiele zachwycających obrazów o rozmaitej tematyce. Możemy się pochwalić wieloma pracami autorskimi, ale też kopiami mistrzów takich jak: Vincent van Gogh, Jan Vermeer, Pablo Picasso, Tamara Łempicka czy Władysław Podkowiński.

W ramach kursu odbyły się dwa plenery malarskie – jeden na świerzawskim rynku, drugi w malowniczej scenerii Parku Piastów.

Poza warsztatami praktycznymi były zajęcia z historii sztuki, podczas których można było zgłębić wiedzę teoretyczną. W ramach projektu powstała mini-biblioteka z książkami z zakresu historii sztuki i malarstwa, co ułatwiło zadanie.

W styczniu został zorganizowany wyjazd do jednej z największych instytucji kultury w kraju – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, gdzie uczestnicy zwiedzili gmach oraz obejrzeli wystawę „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”.

Na koniec czerwca odbył się wernisaż otwierający wystawę prac powstałych w trakcie kursu. Prezentowane dzieła zachwyciły zwiedzających. W wydarzeniu wzięło udział mnóstwo zainteresowanych osób. Ostatniego dnia,  obrazy zostały przeniesione na rynek miasta, gdzie mogli je podziwiać przechodnie.

Kurs rysunku i malarstwa pomógł wielu osobom rozwinąć talent. Dał wiele radości i satysfakcji. Pozwolił też nawiązać nowe znajomości i zacieśnić więzi między członkami naszej lokalnej społeczności.

 

okres realizacji: 15.11.2017 r. – 30.06.2018 r.

 

Projekt dofinansowano ze środków Fundacji PZU.

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat