@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Międzynarodowy Dzień Kobiet – 7.03.2015r.

            W minioną sobotę w Sali Widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie odbyło się spotkanie kobiet z okazji ich święta.

            Na uroczystość zatytułowaną „Baby, ach te baby” przybyły delegacje z zaprzyjaźnionych kół: Land Frauen z Hirschfelde, KGW Markocice z Bogatyni, Dobków, Lubiechowa, Nowy Kościół, Podgórki, Rząśnik, Rzeszówek, Sędziszowa, Sokołowiec, Stara Kraśnica i Klub Seniora działający przy Centrum Kultury.Przybyły radne, sołtyski, panie z sektora prywatnego, delegacje z jednostek samorządowych, emerytki, grono pedagogiczne, stowarzyszenia lokalne. Wszystkie panie wchodzące na salę zostały udekorowane kwiatem we włosach.

            Spotkanie rozpoczęła Małgosia Rostoczyńska wykonując piosenki o kobietach „Być Kobietą” i „Damą być”. Życzenia dla wszystkich pań skierował Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Pan Józef Kołcz. Panowie każdej kobiecie wręczyli piękną czerwoną różę i świątecznego kurczaczka.

W czasie uroczystości panie i nieliczna grupa panów bawili się doskonale, uczestnicząc w wielu pokazach, prezentacjach i konkursach specjalnie przygotowanych na to spotkanie.

I tak Orientalną Babą Roku została członkini KGW Sokołowiec Agata Wodzyńska, druga uplasowała się Stenia Grzeczkowska z KGW Dobków i trzecie miejsce zdobyła Izabela Maj ze Świerzawy. Panie zaprezentowały się w strojach tradycyjnych Dalekiego Wschodu.

Elegantką kuchni orientalnej w jedzeniu ryżu pałeczkami na czas zostały ex aequo Hanna Teper i Margarita Guzenda. Najlepszym duetem wokalnym okazała się para: Andrzej Chodyra – skarbnik Urzędu MiG wraz z członkinią KGW Sokołowiec Agatą Wodzyńską w piosence „Daj mi tę noc”.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych przy znakomitych humorach uczestników spotkania.

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie dziękuje wszystkim za przybycie i wspaniałą atmosferę, i do zobaczenia za rok ! ! !

Szczególne podziękowania składamy: Pani Margaricie Guzenda właścicielce Salonu Fryzjerskiego za piękne kwiaty we włosach, Panu Józefowi Kołczowi, Panu Zbigniewowi Mosoniowi, Panu Pawłowi Kisowskiemu, Panu Andrzejowi Chodyrze, Panu Januszowi Michoń i Panu Józefowi Sudołowi za ufundowanie kwiatów i szampana dla wszystkich pań.

 

Dziękuję

Dyr. Halina Zychowicz – Michoń

 

Źródło: CKSiT w Świerzawie

 

Dodano: 2015-03-10 12:44:01

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat