@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Orkiestra zagrała w Świerzawie - 14 stycznia 2018r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w gminie Świerzawa już od 16 lat z dużym powodzeniem. Mieszkańcy chętnie wrzucają do puszek wolontariuszy datki, które w tym XXVI Finale są przeznaczone dla wyrównania szans noworodków w leczeniu nowotworów.

Wolontariusze ruszyli z puszkami w 8 miejscowościach gminy: Dobkowie, Lubiechowej, Nowym Kościele, Podgórkach, Rząśniku, Sokołowcu, Starej Kraśnicy i Świerzawie. Natomiast w Sędziszowej ze względu na brak wolontariuszy puszka znajdowała się w agroturystyce „Młyn Wielisław”. Podczas Finału w Świerzawie odbyły się imprezy towarzyszące, m.in. prezentacja przewodnika sudeckiego Pana Piotra Norko pt. „Kraina Wygasłych Wulkanów”, licytacja przy Ratuszu oraz Światełko do nieba – pokaz fajerwerków.

Podczas licytacji zebrano ponad 3 tysiące złotych, co stanowi swoisty rekord dotychczasowych aukcji.

Gminny sztab WOŚP działający przy Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie dziękuje wolontariuszom, darczyńcom i licytującym, Panu Piotrowi Norko oraz Grzegorzowi Kuchmister. Serdeczne podziękowania kierujemy również do właścicieli agroturystyki, obsługi i gości Młynu Wielisław w Sędziszowej za aktywne i efektywne włączenie się w tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Świerzawa.

 

Szef Gminnego Sztabu WOŚP

Halina Zychowicz - Michoń

Dodano: 2018-01-17 13:49:19

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat