@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Panorama Rosji coraz rozleglejsza

Po wakacjach zajęcia w Centrum Kultury ruszyły pełną parą. Wszystko za sprawą projektu „Panorama Rosji”, który ma na celu przybliżenie bogatej kultury naszych sąsiadów.

We wrześniu odbył się pierwszy wieczór literatury rosyjskiej dla dorosłych i młodzieży oraz drugie spotkanie z literaturą dla dzieci. Forma zajęć była bardzo urozmaicona i ciekawa dla odbiorców.

Poza tym w ramach Klubu Filmowego Magnolia na dużym ekranie można było obejrzeć wspaniałe produkcje kina rosyjskiego. Do tej pory wyświetliliśmy „Załogę”, „Bikiniarzy”, „Idiotę”. Dziś (w czwartek 5 października) o 19:00 zapraszamy na „Morfinę”, a za dwa tygodnie 19 października na ”Bitwę o Sewastopol”.

W sali kinowej gościliśmy nie tylko dorosłych. We współpracy z Przedszkolem w Świerzawie zorganizowaliśmy seans dla najmłodszych. Dzieci zabawiała „Masza i Niedźwiedź”, „Kołobok”, „Wilk i Zając” oraz „Zina - ptak wędrowny”.

Z początkiem października rozpoczęły się warsztaty malarskie, które potrwają do końca miesiąca. Uczestnicy poznają zagadnienia sztuki rosyjskiej. Samodzielnie ozdobią matrioszki oraz zdobędą unikalną sztukę pisania ikon.

Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdą Państwo na naszej stronie oraz na facebook.com/Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie.

 

    

Przedsięwzięcie "Panorama Rosji" dofinansowano ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

 

 

Dodano: 2017-10-05 10:47:54

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat