@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Podsumowanie 43 Dni Świerzawy

                Drugi weekend czerwca to czas 43 Dni Świerzawy. Uroczystego otwarcia przy Ratuszu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Pan Paweł Kisowski. Podczas inauguracji byli obecni radni miejscy z przewodniczącą Panią Urszulą Zajdą oraz radni powiatowi.

                W tym dniu odbywały się imprezy towarzyszące, m.in.: dyktando świerzawskie o Złote Pióro Burmistrza, które zdobyli w kat. młodzież szkolna – Karol Majdak. W kat. dorośli  - Pani Ewa Nowicka.

Rozpoczęła się wystawa świerzawska z malarstwem i rękodziełem. Obrazy i szkice były wykonane na warsztatach w CKSiT, natomiast piękne haftowane obrazy były dziełem nestorki ze Świerzawy  Pani Jadwigi  Pasek.

                Młodzież uczestniczyła w grze ulicznej przygotowanej przez SP w Świerzawie oraz wieczorem odbyła się projekcja wakacyjnego kina plenerowego.

                W sobotnie południe dzieci mogły uczestniczyć w animacjach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Estrada młodych to prezentacja laureatów przeglądów talentów z terenu gminy. Wystąpili uczniowie z SP w Sokołowcu, zespół taneczno-wokalny z SP w Nowym Kościele i ZSP w Świerzawie, m.in. Aleksandra Ptak, która wykonała w pięknym stylu piosenkę zespołu „Quinn”. Gościnnie wystąpiła Ania Michoń uczennica wleńskiej szkoły. Mini recital składał się z trzech piosenek, którymi 10-letnia wokalistka zachwyciła publiczność.

                W godzinach popołudniowych  na świerzawskim stadionie odbył się mecz charytatywny dla chorej, malutkiej Kornelki .

A na Estradzie wystąpił zespół „Torcido Tango” z Jeleniej Góry w składzie : Tomasz Gadzina- piano, Małgorzata Osiej – Gadzina – wokal, Łukasz Ćwiek – gitara basowa, Maks Wieczorek – gitara, Mateusz Wójcik – akordeon. Wspaniałe wykonanie wokalno muzyczne zostało nagrodzone wielkimi brawami.

                Nie mogło zabraknąć tańca w wyk. zespołu HAYAT pod kierownictwem Pani Agaty Szmigrodzkiej. Piękne ruchy i stroje tancerek zachwyciły publiczność, a zwłaszcza taniec z szablą w wykonaniu Leny.

                Dużo emocji wzbudził turniej o beczkę piwa, którą ufundował Pan Mariusz Wolski ze Lwówka Śląskiego.

                A wieczór należał już do XVI Nocy Kabaretowej, w której zaprezentował się  duet FIFA-RAFA  świetny i błyskotliwy humor w wykonaniu Oli Listoś i Mateusza Kwiatkowskiego przypadł do gustu świerzawskiej publiczności.

XI Noc Klubową z Centrum Kultury rozpoczęło Muzyczne Radio i party z Ziutkiem Wieczorskim. Muzyczny prezenter i DJ wspólnie z publicznością wprowadził taneczny nastrój na placu estradowym.

I tak roztańczeni uczestnicy obchodów święta miasta powitali gwiazdę wieczoru zespół ZAJE-FAJNI. Grupa złożona z 4 energicznych , grających i śpiewających wokalistów świetnie wpisała się w charakter Nocy Klubowej. Po występie zespół chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. A Muzyczne Radio zakończyło drugi dzień obchodów święta  miasta.

                W niedzielę rozpoczęli wędkarze uczestnicząc w zawodach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa . A o godz. 11.00 rozpoczął się I Maraton MTB Wśród Lasów 2019. Na starcie pojawiło się ponad stu zawodników . Oficjalnego otwarcia zawodów kolarskich dokonał Burmistrz Pan Paweł Kisowski i główny organizator Pan Przemysław Szczucki.

                A na estradzie świerzawskiej rozpoczął się VIII Festiwal Pieśni Dziadowskiej i Kultury Pogranicza. Sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury ETNO POLSKA. Ponad 150 uczestników występujących na scenie zrobiło duże wrażenie i niesamowitą atmosferę festiwalową.

Jurorzy w składzie:

Elżbieta Terlega-Stachów – przewodnicząca

Zdzisław Fibich – członek komisji

Halina Zychowicz Michoń – członek komisji

po naradzie przyznali:

- GRAND PRIX - zespołowi "Rozmaryn" z Bogatyni

ponadto:

- nagroda specjalna JURY - zespołowi "PODOLANKI" z Nowej Wsi Lubińskiej

- nagroda Dyrektora CKSIT za walory wokalne i prezentację - dla Łemkowskiego Zespołu Folklorystycznego "ROZTOKA" z Rudnej

- nagroda za szczególne kultywowanie Pieśni Dziadowskiej zespołom: "Siwy Włos" z Piławy Górnej, "RYBNICZANKI" z Rybnicy

- nagroda za kultywowanie śpiewu a'capella i poszukiwanie repertuaru zespołom: "Lubiechowianki" z Lubiechowej, "RYBNICZANKI" z Rybnicy

- nagrodę za wzbogacenie repertuaru przez twórczość własną: "Kukułeczki" z Pogwizdowa, "Wiadrowianie" z Wiadrowa

- nagrodę za wyjątkowość występów instrumentalnych zespołom: "Niespodzianka" z Tomaszowa Bolesławieckiego, "Górzanie" z Piławy Górnej, "Lipowianie" z Lipy

- nagrodę dla dziecięcego zespołu śpiewaczo - tanecznego "Kwiat Lipy Ziemi Bolkowskiej" za aktywizację najmłodszych

 

                W trakcie Festiwalu dokonano prezentacji zwycięzców Maratonu MTB. Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał Burmistrz  Pan Paweł Kisowski, Pan Przemysław Szczucki oraz dyrektor CKSiT Halina Zychowicz Michoń.

                Po emocjach sportowo-wokalnych na scenie pojawił się szczególny duet „Paraluzja” Agnieszka Radziejewska i Bartek Drak. To bardzo przemyślany i wykonany z wielkim kunsztem artystycznym występ.

                A na zakończenie Dni Świerzawy zagrał DJ Soczek.

Organizator 43 Dni Świerzawy dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia święta miasta .

Dziękujemy:

- Szkołom z terenu gminy Świerzawa,

- Zarządowi  Lokali Gminnych,

- Powiatowej Komendzie Policji,

- Bibliotece Publicznej w Świerzawie,

oraz partnerom i sponsorom:

- Jelenia Plast

- Powiatowy Bank Spółdzielczy w Złotoryi

- Tomasz Sudoł- właściciel Stacji Paliw Orlen w Świerzawie

- Gospodarstwo Rolne Czesława i Lesław Konopka

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa

Patronat medialny : Muzyczne Radio

Organizator: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie.

                Serdeczne podziękowanie Kadrze Centrum Kultury za zorganizowanie i przeprowadzenie 43 Dni Świerzawy 2019r.

 

                                                                                                                             Dyrektor CKSiT

                                                                                                                    Halina Zychowicz-Michoń

 

 

 

Zapraszamy na imprezy sportowe dnia 15 czerwca br. – 33 Bieg Świerzawy godz. 10.00 oraz Gminne Zawody Pożarniczo – gaśnicze godz. 15.00

Miejsce: Kompleks Sportowy Orlika

                 

Dodano: 2019-06-12 12:59:39

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat