@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Podsumowanie trzeciej edycji kursu rysunku i malarstwa

Z upływem czerwca zakończyła się trzecia edycja kursu rysunku i malarstwa. Uczestnicy z ciężkim sercem opuszczali pracownię po ostatnich zajęciach. Sześć miesięcy minęło bardzo szybko, intensywnie i twórczo.

W tym roku warsztaty odbywały się w pracowni artystycznej otworzonej przez Centrum Kultury w budynku przy Placu Wolności 47 b, która została wyposażona w sztalugi, rysownice, podobrazia,  farby olejne, akrylowe, akwarelowe, ołówki, kredki, pastele oraz inne niezbędne materiały. Stanął tam stojak na papier, co znacznie ułatwiło organizację pracy. Dodatkowo dla uczestników zajęć plastycznych dostępna jest literatura z zakresu historii sztuki i malarstwa.

W ramach kursu powstały dwie grupy rysunkowo-malarskie. Prowadziła je pani Agnieszka Nelczarska – konserwator malarstwa ściennego, sztalugowego i rzeźby polichromowanej. Wykazała się doskonałym podejściem zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Pod jej opieką uczestnicy warsztatów znacznie rozwinęli swoje umiejętności, co można zauważyć patrząc zwłaszcza na najnowsze prace. W czasie zajęć, obok ćwiczeń praktycznych, były omawiane zagadnienia z historii sztuki polskiej na tle światowej. W ciepłe i słoneczne dni odbyły się plenery malarskie w scenerii naszego malowniczego miasta.

W trakcie trwania kursu narodził się pomysł „Galerii 7 obrazów”, dzięki czemu nasi artyści mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas indywidualnych wystaw organizowanych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Świerzawie. W czerwcu podczas 43. Dni Świerzawy odbyła się duża wystawa podsumowująca całokształt dokonań twórczych uczestników kursu.

Cieszymy się, że warsztaty sprawiły Państwu dużo radości. Mamy nadzieję, że to nie koniec przygody ze sztuką, ale dopiero początek!

 

Projekt „Sztuka na warsztacie, czyli kurs rysunku i malarstwa III” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Dodano: 2019-07-05 14:03:48

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat