@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

„POLSKA BIEGA” W ŚWIERZAWIE – 8 MAJA 2010 r.

„Polska Biega” to akcja społeczna mająca na celu zachęcenie jak największej ilości Polaków do aktywnego stylu życia. W ramach tego wydarzenia w całej Polsce organizowane są biegi na różnych dystansach o różnych poziomach trudności.

Nasza gmina uczestniczy po raz drugi w tej pięknej sportowej imprezie. Głównym organizatorem   i pomysłodawcą jest „Gazeta Wyborcza”, a Centrum Kultury, Sportu i Turystyki pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa realizuje ten wspaniały pomysł na naszym terenie.

Nie odbyło się bez sportowej rywalizacji. na trasie ok. 4 km.

W kategorii OPEN na mecie pierwsi pojawili się bracia Kamil i Dawid Kurkowie z czasem 12,44 min., na III miejscu Kamil Pieterek, najlepszy czas wśród dziewcząt miała Justyna Zych – 14,37 min., najstarszy uczestnik biegu Jan Kruszewski przybiegł na metę z czasem 14,06 min. Uhonorowano również najmłodszą uczestniczkę Karolinę Dyzio (9 lat), nagrodę fair play otrzymały Patrycja Cieśla i Martyna Mytyk za pomoc koleżance, która nie mogła skończyć biegu ze względu na drobną kontuzję.

W ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” zarejestrowano 611 biegów, w naszej gminie wzięło udział 80 zawodników, w większości to uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gimnazjum oraz dorośli.

Centrum Kultury bardzo dziękuje dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego za zmotywowanie młodzieży do udziału w biegu.

Wielką pomoc w organizacji tej imprezy sportowej wykazała Powiatowa Komenda Policji w Złotoryi, Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzawie oraz Przychodnia Zdrowia w Świerzawie.

Za pomoc dziękujemy.

Organizatorzy.

Dodano: 2010-05-10 00:00:00

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat