@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Turniej „Sprawne Sokoły” – 4 lipiec 2015

            W sobotnie popołudnie Sokołowiec był gospodarzem VIII Turnieju Samorządowego „Sprawne Sokoły”.

            Mecze rozegrali młodzicy z Nowego Kościoła i Sokołowca oraz seniorzy z „Tatry” Krzeniów, „Iskry” Jerzmanice Zdrój, LZS Dobków i LZS „Sokół” Sokołowiec. W niezwykłym upale, po zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się „Tatra” Krzeniów.

            Jak na turniej sportowy przystało odbył się również „Bieg po Sokoła”. Na starcie pojawiło się 29 zawodników z całego Dolnego Śląska: z Jeleniej Góry, Kłodzka, Wrocławia, Janowic, Wałbrzycha, Olszyny, Lubania, Zgorzelca, Polkowic, Legnicy i ze Świerzawy. W klasyfikacji generalnej biegu w kategorii OPEN zwyciężył Mariusz Tokarczyk z Legnicy, a wśród pań pierwsza na mecie była Karolina Dul z Jeleniej Góry. Szczegółowa klasyfikacja poniżej.

            Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali Burmistrz MiG Świerzawa Józef Kołcz, Radna MiG Urszula Zajda oraz sołtys wsi Sokołowiec Krzysztof Pióro.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych przygotowując moc konkursów i rywalizacji sportowych. Były to m.in. „polowanie na sokoła” mistrzostwa strzeleckie z łuku, eliksir bańkowy – mistrzostwa robienia największych baniek, rodzinna lekcja latania, w której najlepsza okazała się rodzina sołtysa Krzysztofa Pióro z synem Mateuszem i wiele innych ciekawych konkurencji.

Strażacy przygotowali specjalne kurtyny wodne dla sportowców i możliwość obejrzenia samochodu ratowniczego z możliwością wejścia do wnętrza.

Na zakończenie VIII Turnieju odbyła się zabawa taneczna, a grał DJ Marek.

Organizatorzy: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, LZS „Sokół” Sokołowiec, OSP Sokołowiec oraz Centrum Kultury Sportu Turystyki w Świerzawie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia „Sprawnych Sokołów” w Sokołowcu.

            Całość prowadziła dyrektor Halina Zychowicz – Michoń z kadrą Centrum Kultury.

Wielkie podziękowania sponsorom:

  • Urszula Zajda – Radna MiG
  • Krzysztof Pióro – Sołtys wsi Sokołowiec
  • Grażyna i Ryszard Wieczorkowie – Piekarnia w Sokołowcu
  • Firma Rakel z Fundacji na rzecz odzysku puszek aluminiowych po napojach

 

Dziękujemy !

 

Klasyfikacja „Biegu po Sokoła”

 

Źródło: CKSiT

Dodano: 2015-07-08 10:07:28

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat