@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

VII Kaczawskie Warsztaty Artystyczne … to już historia

VII Kaczawskie Warsztaty Artystyczne ... to już historia

... i stało się! VII Kaczawskie Warsztaty Artystyczne są już historią. Przy okazji okazały się pełnym sukcesem pod każdym względem. Nie tylko pogody, (była wspaniała!) i frekwencji, (przerosła nasze oczekiwania), ale przede wszystkim zaangażowania wszystkich wystawców i "warsztatowców".

Wiele rzeczy wydarzyło się po raz pierwszy. Choćby scena, która powstała specjalnie na potrzeby Warsztatów i dzięki życzliwości lokalnego przedsiębiorcy.

Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych warsztatów była wystawa przedmiotów - "pamiątek" przywiezionych do Dobkowa po 1945 roku. W powstającej Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej można było obejrzeć nie tylko zeszłoroczną wystawę starych fotografii, ale i nowe propozycje - wystawa obrazów pana Czernickiego z Dobkowa oraz wystawa fotograficzna państwa Maciąg - przyjaciół Dobkowa.

Nie obyło się oczywiście bez wybuchu wulkanu.

Tradycyjne już warsztaty ceramiki i bibułkarstwa prowadzone przez Dobkowian musiały "konkurować" z kilkoma nowościami czyli fenomenalnymi warsztatami wyklejania granitowych mozaik prowadzonymi przez zaprzyjaźnioną Fundację Bazalt, szydełkowania, haftu czy artystycznego grawerowania szkła. W dodatku szydełko "przyjechało" do nas z Kuropatnika, granit ze Strzegomia, szkło z Chromca a haft aż z Knurowa (!) z czego bardzo jesteśmy dumni.

Po raz pierwszy Kaczawskie Warsztaty Artystyczne były imprezą międzynarodową. Z Vesela w Czachach, dobkowskiej wsi partnerskiej przyjechali animatorzy, którzy razem z dziećmi malowali kamienie oraz robili balonowe zwierzaki. Również z Czech przyjechał zespół Marta a Rasputin, któremu udało się nawet rozruszać część publiczności. Okazało się, że muzyka jak zawsze jest ponad podziałami i nikomu nie przeszkadzała nie znajomość języka - wystarczył akordeon, skrzypce, flet i kilka bębnów by pod sceną kilku śmiałków ruszyło do tańca.

Nie był to z resztą jedyny zespół. Byli Bolkowianie, była Metamorfoza, był The Natural Six.

Były konkursy, był fantastyczny klaun Rufi Rafi, był iluzjonista. Było dużo zabawy, salwy śmiechu i wspaniały humor. I (znów!) po raz pierwszy w historii Warsztatów - wspaniała pogoda!

Jakby tego było mało. Tuż po zmroku na scenie pojawił się No Name z Dobkowa i ... rozpoczęły się prawdziwe tańce, które skończyły się dopiero po północy

Znów okazało się, że dzieci potrafią się bawić bez dmuchanych zamków i trampoliny a ucząc się podstaw ceramiki, szydełka i haftu lub po prostu wyklejając granitowe obrazki.

Znów okazało się, że zakup lokalnego rzemiosła (poduszek z gryką, miodu, bazaltowej biżuterii i ceramiki itp) ma więcej zwolenników niż kolejne stoisko z plastikowymi zabawkami.

Kaczawskie Warsztaty Artystyczne już po raz VII pokazały się ze swej najlepszej, zaangażowanej w edukację i lokalne rzemiosło strony. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy. Mamy nadzieję, że dzięki takim funduszom jak Visegrad czy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz nasz lokalny fundusz sołecki po raz kolejny będziemy mogli uczyć i bawić w sposób warty zapamiętania i ... czekania całego roku na kolejną edycję Kaczawskich Warsztatów Artystycznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Za wspaniałą zabawę i "okupowanie" namiotów warsztatowych. Bardzo dziękujemy za uśmiechy i spełnienie osób, które te warsztaty prowadziły.

Do zobaczenia w Dobkowie. 

Więcej zdjęć na stronie: http://www.dobkow.eu

Robert  Robb Maciąg

Dodano: 2012-08-28 00:00:00

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat