@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Wianki pod Wielisławką 2015

            Po raz 13 spotkaliśmy się pod Organami w Sędziszowej na dorocznych tradycyjnych obchodach Nocy Świętojańskiej.

            Pogoda była zmienna, mimo to pozwoliła organizatorom zrealizować zamierzone cele.

            Jak zawsze na takich uroczystościach nie zabrakło władz samorządowych, a byli z nami: Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Pan Józef Kołcz, Zastępca Burmistrza Pan Zbigniew Mosoń, radni powiatu Złotoryja – Pan Józef Sudoł, Pan Zbigniew Zięba, radni i sołtysi gminy Świerzawa oraz Koła Gospodyń Wiejskich z: Dobkowa, Lubiechowej, Podgórek, Starej Kraśnicy i gospodynie imprezy KGW Sędziszowa.

            Uroczystego otwarcia XIII Wianków pod Wielisławką dokonali Burmistrz Józef Kołcz, sołtys Jadwiga Grzybczyk oraz radny Bogusław Szyja.

            Zespół „Sędziszowianki” rozpoczął biesiadę piosenką specjalnie skomponowaną przez panie z KGW.

            Były jak zawsze piękne wianki, które oceniła powołana specjalna komisja złożona z siatkarzy, którzy również mieli w tym dniu turniej siatkarski.

            Jurorzy wybrali najpiękniejszy wianek z Dobkowa, który wykonała Jadwiga Szewczuk – członkini KGW.

            Grupa taneczna z Sędziszowej: Klaudia, Wiktoria, Daria i Laura zaprezentowały się w układach tanecznych na trawie.

            Wszyscy świetnie się bawili w biegu rodzinnym, w którym wystąpiły dzieci z mamami i babciami. Najsprawniejszą parą okazała się babcia Krysia Piszczór z wnuczką z Lubiechowej.

            Uczestnicy pięknej imprezy plenerowej bawili się doskonale przy rzucie czajnikiem na odległość, w którym najlepszym okazał się Piotr Szlęzak z Lubiechowej, na drugim miejscu był Bartek Pakuła z Karpacza i na trzecim Przemek Cebula z Sędziszowej. W rzucie czajniczkiem najlepszą odległość uzyskała Ola Konieczna z Sędziszowej. Na kolejnych miejscach była Natalia Balawender i Daria Machacz.

            Wybory strongmana zgromadziły najsilniejszych mężczyzn i dwie panie, które wystąpiły w duecie w rzucie kowadłem na odległość. Wielikosławem 2015 został Radek Leśniak ze Świerzawy (3,3 m), a panie Monika i Magda rzuciły 2,10 m.

            Jak co roku wieczorem przy pieśni „Wiła wianki” i z pochodniami korowód ruszył z wiankami nad Kaczawę i tam popłynęły nurtem rzeki, ale znalazł się śmiałek z Sędziszowej, który wyłowił kilka z nich.

            Do późnych godzin nocnych grał zespół ARANŻ z Wojcieszowa.

            Organizatorzy: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Wsi Sędziszowa oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie dziękuje wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do zorganizowania XIII Wianków w Sędziszowej.

 

Sponsorzy:
- Pani Aneta i Pan Mirek z młyna w Sędziszowej

- Iwona Pałczyńska

- Józef Żałobniak

- Zbigniew Pallach

 

            Bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok!

Całość prowadziła dyrektor Halina Zychowicz-Michoń z Kadrą Centrum Kultury.

Dodano: 2015-06-24 08:40:01

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat