@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

XI Wianki pod Wielisławką w Sędziszowej – 21.06.2014r.

            Jak od wielu lat pod Wielisławką w minioną sobotę spotkali się fani obchodów nocy świętojańskiej. Organizatorzy: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie na  Rzecz Rozwoju Wsi Sędziszowa oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie.  Przygotowano mnóstwo atrakcji oraz poczęstunek dla gości przybyłych w to urokliwe miejsce znajdujące się w naszej gminie.

            Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Józef Kołcz, Sołtys Wsi Jadwiga Grzybczyk, Z-ca Burmistrza Zbigniew Mosoń oraz radny Bogusław Szyja.

            Imprezę rozpoczął wybór najpiękniejszego wianka. Jury w składzie: Józef Kołcz, Jadwiga Grzybczyk i Zbigniew Mosoń bardzo wysoko ocenili kunszt wicia wianków,  największe uznanie wzbudził wieniec z Sędziszowej.

            Nie mogło również zabraknąć mistrzostw rzutu czajnikiem dla dorosłych oraz  dzieci. Były poszukiwania kwiatu paproci, który szczęśliwie znalazły panie z KGW Biegoszów. Wybrano strongmena Wielikosława 2014. Bardzo emocjonująco przebiegło przeciąganie liny Sędziszowa vs Reszta świata - wygrała Sędziszowa.

            Organizatorzy zadbali o poczęstunek: był pyszny bigos, łazanki, kiełbaski z ogniska, pajda ze smalcem i ogórkiem oraz grochówka. Natomiast mieszkanki Sędziszowej popisały się  wspaniałymi wypiekami.

            Spotkanie pod Wielisławką zakończyła zabawa pod gołym niebem przy muzyce zespołu „Boston" z Wilkowa.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Wianków pod Wielisaławką. W szczególności Pani Anecie Gołej.

Całość poprowadziła dyrektor CKSiT Halina Zychowicz-Michoń.

 

Źródło: CKSiT Swierzawa

Dodano: 2014-06-23 00:00:00

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat