@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

XV Wianki w Sędziszowej - 24 czerwca 2017

            Po raz 15 Sędziszowa gościła sympatyków pięknej tradycji puszczania wianków. Przy pięknej słonecznej pogodzie licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście zaproszeni przybyli pod Organy Wielisławskie w sobotnie popołudnie.

            Uroczystego otwarcia XV Wianków dokonał Pan Józef Kołcz – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, sołtys wsi Pani Jadwiga Grzybczyk oraz prowadząca tę imprezę Pani Halina Zychowicz-Michoń dyrektor Centrum Kultury w Świerzawie.

            Wiele konkursów, turniejów było skierowane do najmłodszych, którzy bardzo sumiennie podchodzili do swoich zadań przy tym świetnie się bawiąc.

            Organizatorzy: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sędziszowa oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki nie zapomnieli również o dorosłych. Najbardziej oczekiwanym konkursem był rzut czajnikiem na odległość. Bezkonkurencyjna wśród dorosłych była Pani Agnieszka Szczucka, a wśród Panów Bronisław Czarniecki. Najdalej rzuciła czajnikiem w kategorii dziecięcej Ola Konieczna.

            Wybrano najpiękniejszy wianek wykonany przez panie z KGW Nowy Kościół. Było poszukiwanie kwiatu paproci, najszybszym okazał się Wojtek Czarniecki.

            W konkurencji przeciągania liny Sędziszowa vs reszta świata wygrali gospodarze uroczystości pod Wielisławką.

            Organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek – był bigosik, pajda ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski z ogniska i kaszanka z rusztu.

            A wieczorem przy zespole Haward i DJ Kate ze Złotoryi wszyscy udali się z wiankami i pochodniami nad rzekę Kaczawę rzucić wianki do wody. Oczywiście znaleźli się śmiałkowie, którzy skoczyli do wody łowiąc wianki, co według legendy wróży szczęście dla panny rzucającej wianek.

            Imprezę zakończyła zabawa pod rozgwieżdżonym niebem.

            Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za świetną zabawę i sponsorom za hojność:

  • Agroturystyce „Młyn Wielisław” w Sędziszowej
  • AL KRIS – Gastronomia Aldona Ardelli-Tylza ze Świerzawy
  • Import Export Bogdan Grabowski – zakład w Sędziszowej
  • Iwona Pałczyńska – Agroturystyka EDEN w Sędziszowej

 

Dziękujemy!

i już zapraszamy na plenerową imprezę Czary Mary Nie Do Wiary w Lubiechowej 15 lipca 2017 r. Start o godz. 16:00 w nieczynnym kamieniołomie.

 

Dyrektor CKSiT

Halina Zychowicz-Michoń

Dodano: 2017-06-28 09:18:05

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat