@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

XXXV Jubileuszowe Dni Świerzawy

     Po raz 35 Świerzawa obchodziła swoje święto. Uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta złotoryjski Rafał Miara, zastępca burmistrza Zbigniew Mosoń i  przewodniczący RMiG Marian Matusiak, wręczając klucze do bram miasta młodzieży szkolnej.
     Już tradycyjnie Małgosia Rostoczyńska zaśpiewała ,,Sen o Świerzawie” i cały barwny korowód ruszył spod ratusza na plac estradowy przy Centrum Kultury.
     Tam międzynarodowa komisja (wśród jurorów był obecny Migel z Hiszpanii) wybrała królową i króla przebierańców, wręczono nagrody laureatom konkursu ,,Początki legendy o powstaniu Świerzawy w ramach "II Spotkania z Historią".
     Były występy najmłodszych, przedszkolaki doskonale poradziły sobie z wierszykami i piosenkami, które przedstawiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
     W dalszej części programu pojawili się laureaci szkolnych przeglądów młodych talentów z gminy i dzieci ze szkoły podstawowej z Wojcieszowa.
     Sekcja plastyczno-teatralna Centrum Kultury przygotowała program muzyczno-taneczny.
     Były warsztaty gry na bębnach prowadzone przez Tomasza Sikorskiego z Wojcieszowa.
     W bloku występów zespołów rodzimych wystąpił zespół DUO TEAM- Piotr Biesiadecki i Grzegorz Warzocha..
     Wieczorem rozpoczęła się VIII Świerzawska Noc Kabaretowa, w której gwiazdą był kabaret ,,Babeczki z Rodzynkiem” utytułowana grupa z Zielonej Góry w składzie: Karolina Kuras, Beata Małecka, Dagmara Piątek i Bartosz Klauziński doskonale poradzili sobie na scenie przedstawiając skecze, które przypadły do gustu świerzawskiej publiczności.
     W późnych godzinach wieczornych do wspólnej zabawy zagrał zespół HAWARD BAND z Chojnowa. Pokaz fajerwerków zaakcentował jubileusz 35 Dni Świerzawy.
     W drugim dniu święta naszego miasta nie zabrakło emocji sportowych. Na boiskach Orlika odbyła się Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika- Turniej Regionalny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa. W turnieju w kategorii +16 wzięło udział 9 drużyn z całego regionu powiatu złotoryjskiego. Po zaciętej grze puchar i I miejsce zdobyła drużyna Świerzawy, II miejsce ,,Ajax Nowy Kościół i III miejsce ,,Tatra Krzeniów”.
     W czasie  bloku zabaw i animacji dla dzieci na scenie pojawił się iluzjonista, który swoimi sztuczkami zaciekawił również dorosłą publiczność.
     Wybór Małej Miss Świerzawy przyciągnął na plac estradowy bardzo dużo fanów 15 kandydatek, które prezentowały się na scenie. Jurorami zostali Piotr Kwiatkowski i Piotr Wachnicki z zespołu EAST CLUBBERS. Bezapelacyjnie Małą Miss Świerzawy została Ala Pallach 4-latka ze Świerzawy.
     W dalszej części sobotniego programu Dni Świerzawy zaprezentowały się zwierzątka domowe w cyklu ,,Wszystkie stworzenia duże i małe”. Wszyscy właściciele swoich pupili otrzymali nagrody w postaci talonów karmy dla zwierząt.
     Na recital Małgosi Rostoczyńskiej i Mateusza Maleńczuka plac przy Centrum Kultury zapełnił się całkowicie. Ci co przyszli posłuchać utalentowanych wokalistów nie zawiedli się.  Nowe aranżacje znanych piosenek estrady polskiej w wykonaniu naszych wokalistów wypadły doskonale.
     Ale wieczór należał już tylko do gwiazdy III Nocy Klubowej z Centrum Kultury EAST CLUBBERS. Duet Piotr Kwiatkowski i Piotr Wachnicki dostarczył młodym fanom doskonałej muzyki, przy której wszyscy świetnie się bawili.
     Sobotnia noc to był czas na Muzyczne Radio Live i Maćka Wowkę. Jak zwykle prezenter radiowy wprowadził świetny klimat  muzyką jeleniogórskiego Radia, a gościem specjalnym była elektryzująca Edyta Nawrocka w koncercie na żywo.
     Ostatni Dzień Dni Świerzawy rozpoczął się na sportowo, bo o godzinie 6 rano rozpoczęły się zawody wędkarskie na stawie Kamieńczyk o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa.
     Popołudniu na estradzie świerzawskiej pojawili się wszyscy zwycięzcy zawodów wędkarskich, Ligii Mistrzów Orlika oraz drużyna Orlików, która walczyła w Świdnicy o przejście do finału wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku.
Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz uhonorował wszystkich zwycięzców pucharami i dyplomami. Szczególne podziękowanie otrzymał trener Orlików Janusz Stępień  i zwycięska drużyna finału gminnego w składzie: Janek Pióro, Adrian Maraszek, Sylwek Olejarczyk, Kornel Krauze, Jakub Madejczyk, Mikołaj Leśniak, Marek Kocimski.
     Wielki Koncert Charytatywny dla małej Oliwki zgromadził rzesze fanów młodych talentów. Specjalnie na tą okazję przyjechali na zaproszenie organizatorów zwycięzcy Festiwalu Młodych Talentów ,,Rozdźwięki 2011” woj. Dolnośląskiego: Aleksandra Wsolak z Łomnicy, Marta Adamczyk z Lutomii Dolnej, Weronika Wąsowska ze Świdnicy, Nikola Makowska z Wałbrzycha oraz sekcja muzyczna Centrum Kultury w składzie: Kasia Drozdek, Aleksandra Nowicka, Milena i Monika Gordziejewskie, Małgosia Rostoczyńska i Mateusz Maleńczuk. Nagrody dla występujących ufundował Pan Władysław Gałuszka.
     Pokaz sportowy JU JITSU formacji prowadzonej przez mistrza Józefa Leśnickiego zgromadziły mnóstwo zainteresowanych tą formą walki sportowej, a zwłaszcza, że po raz pierwszy wystąpiły m.in. dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Świerzawie, gdzie prężnie działa ta sekcja od marca br.. Sekcje sztuki walki wschodu działają w strukturze Ogniska TKKF ,,Asklepios” przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Agat” w Złotoryi.
     Zespół OPEN T HEAVEN przyjechał specjalnie na zaproszenie organizatorów uświetniając 35 Dni Świerzawy. Doskonała muzyka na żywo dostarczyła fanom muzyki rockowej wielu emocji.
     Na zakończenie święta naszego miasta wystąpił kabaret EWG czyli Europejski Wytwór Gminny. Występujący trzej panowie swoimi skeczami doskonale rozbawili publiczność.
     Organizatorem 35 Dni Świerzawy było Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Świerzawie.
Patronat objął: Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa.
Patronat medialny: Muzyczne Radio Jelenia Góra.
Partnerzy: Urząd Miasta i Gminy Świerzawa, Energia Pro Jelenia Góra.
Sponsorzy:

,,Toms” Spółka z o.o. Tomasz Sudoł
,,Wena” Kochańska-Dubas
Jelenia Plast
Nadleśnictwo Złotoryja
FAM WDOWCZYK-PRZEWOZY
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Złotoryi

,,Tominek”- Piekarnia Ryszard Wieczorek Sokołowiec.
Zakład Aktywności Zawodowej w Świerzawie
Zakład Produkcyjny Marian Biniek
PPH Jan Komarnicki

CKSiT szczególne podziękowania składa Burmistrzowi Miasta i Gminy Świerzawa Józefowi Kołczowi, dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu Panu Czesławowi Leśniakowi i nauczycielom, dyrektorowi Zakładu Aktywności Zawodowej w Świerzawie Panu Kamilowi Krupińskiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzawie oraz sponsorom za okazaną pomoc w organizacji 35 Dni Świerzawy, a mieszkańcom z pobliskich ulic dziękujemy za wyrozumiałość.

                                                                                                             Dyrektor
Halina Zychowicz-Michoń

Dodano: 2011-06-21 00:00:00

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat