@
Nasz adres email centrumkultury@swierzawa.pl
Kontakt telefoniczny 75 713 52 73

Zaduszki Poetyckie 2019

1 listopada 2019 roku w kościele- muzeum św. św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie odbyły się Zaduszki poetyckie pt.: ,, Pamiętajmy”.

W Dzień Zaduszny wspominamy naszych bliskich zmarłych. To dzień, kiedy można choć na chwile przysiąść i rozmyślać o życiu czy sensie istnienia. Z tej okazji Centrum Kultury jak co roku  przygotowało niezwykle wzruszającą cześć artystyczną, która pozwoliła wsłuchać się w piękne słowa poezji  przy akompaniamencie sentymentalnej muzyki, a dźwięki fletu stworzyły refleksyjny nastrój.

Fragmenty prozy i poezji recytowali mieszkańcy Świerzawy. Występ zakończyła piosenka Marka Grechuty  ,, Dni, których jeszcze nie znamy”.

Zgromadzona publiczność gromkimi brawami oklaskiwała występujących.

Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim występującym - recytującym, a byli to: Genowefa Sudoł, Alicja Kwiecińska, Julia Żądło, Zuzanna Marzec, Aniela Tyka, Helena Szczęch, Teresa Kasak, Krystyna Lewandowska, Wiktoria Dolecka, Julia Urbańska, Renata Dawid, Waldemar Kwieciński, oraz wykonawcom za oprawę muzyczną, a byli to Aleksandra Jurek – flet, Martyna Wojciechowska – gitara i śpiew oraz Magdalena Nowicka, która wykonała przepiękną piosenkę Dłoń Natalii Kukulskiej.

Dodatkowe podziękowania należą się również Pani Krystynie Lewandowskiej za przygotowanie scenariusza i pomoc w realizacji całości spektaklu.

Centrum Kultury dziękuje wszystkim, którzy swoim przybyciem uświetnili to wydarzenie.

Dodano: 2019-11-08 13:16:54

Reklamy sponsorowane

Dowiedz się więcej na ten temat